Od lat pasjonujemy się hulajnogami, które są dla nas środkiem transportu, ale też dostarczają nam i naszym dzieciom masę frajdy. Przetestowaliśmy już wiele modelów, wielu firm i znaleźliśmy tą jedyną, najlepszą, Szwajcarską firmę Micro. Jakość hulajnóg Micro jest bezkonkurencyjna, o czym sami się już wielokrotnie przekonaliśmy. My i nasze dzieci sprawdzaliśmy je i ciągle sprawdzamy podczas codziennego użytkowania i zabawy, a nie mają z nami łatwo :) Jeżeli sam chcesz się o tym przekonać, to zapraszamy do naszego sklepu „Strefa Micro”, który mieści się w Krakowie na ulicy Brogi 9-13.

Historia Micro

Motorem napędowym sukcesu Micro była jak to w większości przypadków, potrzeba. Potrzeba metody transportu do miejsc, które były zbyt daleko by iść tam na piechotę, ale nie na tyle, by jechać tam samochodem lub rowerem. Taką potrzebą miał Wim Ouboter, który potrzebował małego i szybkiego środka transportu takiego, który złożony zajmuję mało miejsca i w razie potrzeby znajduje się pod ręką. Tak narodził się w 1997 roku pierwszy na świecie Kickboard.

Początki bywają trudne

Jego wspaniały projekt początkowo nikogo nie zachwycił, a żaden z jego znajomych nie dostrzegł potencjału tkwiącego w wynalazku. Prototyp trafił więc do garażu, aż do momentu odkrycia go przez syna sąsiada. Młody chłopak od razu dostrzegł potencjał tkwiący w produkcie i zaczął wykorzystywać go jako świetną formę aktywnej zabawy. Szybko Kickboard stał się popularny wśród dzieci z okolicy i każde chciało się na nim przejechać. Zauważyła to żona Wima i zaczęła ona zachęcać męża, aby bardziej zainteresował się swoim wynalazkiem oraz wprowadził go do produkcji. Tak też się stało, a zaraz potem Micro postanowiło wprowadzić także hulajnogę dwukołową do swojej oferty. Okazało się to świetnym pomysłem i w 2000 roku zapanował szał na Kickboardy i hulajnogi Micro. Wszystkim zainteresował się prasa z całego świata, która zafascynował się innowacyjnym wynalazkiem Wima, dzięki temu produkty Micro zaczęły się pojawiać na całym świecie.

Niezłomność w dążeniu do celu

Niestety w niedługim czasie inni producenci zaczęli masowo kopiować hulajnogi i Kickboardy Micro. A rynek zalała masa podróbek. Podczas gdy Wim Ouboter koncentrował się na ulepszeniu swojego dzieła i na jego jakości, producentom tych podróbek zależało jedynie na szybkim zysku i nie zważali oni na jakość swoich produktów. Spowodowało to załamanie rynku, ze względu na presję cenową spowodowaną tanimi imitacjami. Micro nie mogło obniżyć cen, ideą firmy było produkowanie najwyższej jakości, przemyślanych produktów, a dobre materiały kosztują. Okres ten był wyjątkowo trudny dla firmy. Micro jednak nie poddało się i nie zrezygnowało z przyświecającego im celu, aby mimo wszystko produkować najwyższej jakości produkty. Ta wytrwałość została nagrodzona.

Micro - we are mobility

Dzięki determinacji Wima i ciągłemu ulepszaniu swoich produktów Micro jest dziś liderem na rynku, a z ich produktami nie może równać się żadna podróbka. Co więcej, Micro rozwinęło skrzydła i wywarło trwały wpływ na rozwój mobilności miejskiej dzięki wyjątkowym innowacjom. Takim jak Micro Luggage, walizka połączona z hulajnogą, która ułatwiła codzienne życie często podróżującym, lub hulajnogą E-micro, czyli prawdopodobnie najbardziej kompaktową i najlżejszą hulajnogą elektryczną na świecie. Najnowszy pomysł Wima to Microlino, minisamochód, który jest rewolucją w transporcie miejskim.